دپارتمان ها:
خبرنامه:
*نام و نام خانوادگی:
*ایمیل:
همراه:
آمار و اطلاعات:
بازدید امروز: ۱۵
بازدید دیروز: ۱۹۸
بازدید از ابتدا: ۲۶۵۴۸۲
دعوت به همکاری انجمن بیان ایران
«دخت ایران» پرونده «زنان شاعر» را منتشر کرد

پنجاه و هفتمین شماره ماهنامه اینترنتی «دخت ایران» با عنوان «زنان شاعر» منتشر شد.

بیست و هفتم شهریورماه در تقویم تاریخ به نام روز بزرگداشت استاد شهریار و روز شعر و ادب پارسی نامیده شده است. بر این اساس مجله اینترنتی «دخت ایران» در ویژه نامه شهریور ماه خود به سراغ زنان شاعر رفته و در صفحات این مجله پای درد دل این قشر از زنان نشسته است.

بررسی جایگاه زن در اشعار زنان شاعر، بررسی ابعاد گوناگون شخصیت زن در اشعار مردان بخشی از مطالب منتشر شده در این ماهنامه است.

«زن‌زدگی شعر معاصر» عنوان سرمقاله شماره ۵۷ دخت ایران به قلم «پیام ابراهیمی» است. نگارنده در سرمقاله خود می‌نویسد: «این روزها اوضاع کلی فرق کرده. زنان حق تحصیل دارند. مدرسه می‌روند و حتی توی دانشگاه تمام صندلی‌های جلوی کلاس را پر می‌کنند. در جامعه فعالیت می‌کنند. مردمی را که تا چندی پیش وصفشان را شب‌ها از زبان پدر می‌شنیدند از نزدیک می‌بینند و با آن‌ها معاشرت می‌کنند و حتی شوهرشان را خودشان از میان آن‌ها انتخاب می‌کنند و کلی عوامل دیگر که همه دست در دست هم داده‌اند به مهر تا شاهد این باشیم که حتی زنان شعر هم بگویند.»

صفحه گفتگوی این ماهنامه به صحبت‌های «شراره کامرانی» صاحب مجموعه شعر «خطوط شکسته» و «فریبا یوسفی» شاعره غزل سرای کشورمان اختصاص دارد.

در دیگر صفحات پنجاه و هفتمین شماره دخت ایران عناوینی چون «سهم زنان از شعر و جایزه‌هایش» و «سیمای زنان در اشعار مردان» به چشم می خورد.

پرونده شهریورماه مجله اینترنتی دخت ایران را در وب سایت مجله به نشانی  www.dokhtiran.com مشاهده نمایید.
 

 
 
 
 
اندازه متن: [+  -]
تعداد بازديد: 2603
اطلاعات شما ذخيره شود ؟
متن مورد نظر: