دپارتمان ها:
خبرنامه:
*نام و نام خانوادگی:
*ایمیل:
همراه:
آمار و اطلاعات:
بازدید امروز: ۶۷
بازدید دیروز: ۱۹۸
بازدید از ابتدا: ۲۶۵۵۳۴
دعوت به همکاری انجمن بیان ایران
«دخت ایران» ویژه نامه بلوغ را منتشر کرد

پنجاه و یکمین شماره مجله اینترنتی «دخت ایران» با عنوان «ناگفته‌های بلوغ» منتشر شد.

به گزارش انجمن بیان ایران، مجله اینترنتی «دخت ایران» در آخرین پرونده اختصاصی سال  ۹۲ خود  به بحث و بررسی موضوع بلوغ پرداخته است.

«سارا خاتمی» سر دبیر مجله در سرمقاله شماره ۵۱ دخت ایران با عنوان «پیله های پروانه» به بیان ضرورت آشنایی به موقع نوجوانان از پدیده بلوغ پرداخته و می‌نویسد: «نوجوانانی که به سن بلوغ می‌رسند، باید اطلاعات درست و مناسب را در این خصوص دریافت کنند و بدون ترس و واهمه، یا بدون شرم و خجالت بیهوده، با رشد عقلی و بدنی خود مواجه شوند. علاوه بر این دختران و پسران در حال بلوغ  با کسب اطلاعات درست، می‌توانند مقتضیات این سن را بهتر شناخته و از مشاجرات و کشمکش‌های بیهوده بکاهند.»

«بایدها و نبایدهای بلوغ»  عنوان گفتگویی است از دخت ایران با «شهربانو قادری» روانشناس که به تشریح عوامل موثر بر سن بلوغ و وظایف والدین در این دوران اختصاص دارد. در صفحه گفتگوی دخت ایران همچنین شاهد توضیحات «شراره صدری‌نائینی» متخصص زنان و زایمان در رابطه با شرایط خاص دوران بلوغ و تغییرات صورت گرفته در نوجوان هستیم.

همچنین در صفحه یادداشت دخت ایران، نشانه ها و علائم تعییرات جسمی وروحی دختران نوجوان در سن بلوغ ذیل عنوان «آلیس در سرزمین عجایب!  » به تفصیل بررسی شده است.

249_news.jpg«الان چه وقت خانم شدن بود؟!» عنوان بخش گزارش این مجله است که تعریف پدیده بلوغ زودرس، مشکلات ناشی از اختلال بلوغ، دلایل اصلی بلوغ زودرس، عواقب بلوغ زودرس و دیررس و وظایف والدین در قبال فرزندان را از زبان کارشناسان و متخصصان روالنشناس جویا شده است.

باید و نبایدهای آموزش مسائل دوران بلوغ، سکوت نا‌به‌جا، ریز و درشت رفتار والدین در ایام بلوغ و تغییرات چندوجهی بلوغ در دختران نوجوان از دیگر مطالب خواندنی این ویژه نامه است.

علاقه‌مندان می‌توانند مجموعه مطالب ناگفته‌های بلوغ را در وب سایت مجله اینترنتی دخت ایران به نشانی  www.dokhtiran.com  دریافت و مطالعه نمایند.
 

 
 
 
 
اندازه متن: [+  -]
تعداد بازديد: 663