دپارتمان ها:
خبرنامه:
*نام و نام خانوادگی:
*ایمیل:
همراه:
آمار و اطلاعات:
بازدید امروز: ۶۱
بازدید دیروز: ۱۹۸
بازدید از ابتدا: ۲۶۵۵۲۸
دعوت به همکاری انجمن بیان ایران
بررسی قانون حجاب در مجله اینترنتی دخت ایران

پنجاهمین شماره مجله اینترنتی دخت ایران با عنوان «قانون حجاب» منتشر شد.

به گزارش انجمن بیان ایران، مجله اینترنتی دخت ایران، در آستانه اول فوریه؛ روز جهانی حجاب ویژه نامه ای با عنوان  «قانون حجاب» منتشر کرد.

ویژه نامه بهمن ماه دخت ایران  در صفحات متعدد خود از دیدگاه های مختلف به بررسی مسئله حجاب پرداخته است که می‌توان به عناوینی نظیر «قانون پشت در سفارتخانه‌ها»، «ماده قانونی متروک» و «آیا حکومت اسلامی باید حجاب را اجباری کند؟» اشاره کرد.

«کمپین نه به حجاب اجباری» ، «ضوابط سلیقه‌ای»، «قانون پشت در سفارتخانه‌ها» و «بایگانی قوانین، دستورالعمل‌ها و ابلاغیه‌ها» از دیگر عناوین مطالب خواندنی این شماره دخت ایران است.

صفحه سرمقاله این شماره مجله دخت ایران به یادداشتی از «حمیدرضا غلامزاده» مدیرمسئول دخت ایران با عنوان «حجاب؛ قانون مدنی یا اخلاقی؟» اختصاص یافته است. در بخشی از این یادداشت می‌خوانیم: «مهم‌ترین آسیب‌ها در این زمینه از سوی صدا و سیما و سینما بر پیکره فرهنگ اجتماعی مردم وارد آمده است. تصویری که از حجاب در سینما و تلویزیون، به عنوان «دانشگاه عمومی» و تأثیرگذارترین رسانه در ایران، ارائه شده است تصویری نسبی و از سر اجبار است که الگوهایی متناقض و متضاد در اختیار مخاطب می‌گذارد. این افراط و تفریط‌ها و بلاتکلیفی‌ها تا آنجاست که صدا و سیما مجبور می‌شود تولیدات خود را سانسور نماید!»

 مجموعه مطالب پرونده بهمن ماه دخت ایران با عنوان قانون حجاب را می‌توانید در وب سایت رسمی مجله به نشانی  www.dokhtiran.com دریافت و مشاهده نمایید.

 

 
 
 
 
اندازه متن: [+  -]
تعداد بازديد: 636
اطلاعات شما ذخيره شود ؟
متن مورد نظر: