دپارتمان ها:
خبرنامه:
*نام و نام خانوادگی:
*ایمیل:
همراه:
آمار و اطلاعات:
بازدید امروز: ۵۱
بازدید دیروز: ۱۹۸
بازدید از ابتدا: ۲۶۵۵۱۸
دعوت به همکاری انجمن بیان ایران
انتشار ماهنامه «دخت ایران» با عنوان «خشونت علیه زنان»

چهل و هشتمین شماره مجله اینترنتی «دخت ایران» با عنوان «خشونت علیه زنان» منتشر شد.

به گزارش انجمن بیان ایران، ویژه نامه آذرماه مجله فرهنگی- اجتماعی «دخت ایران»  به بررسی موضوع «خشونت علیه زنان» پرداخته و تلاش نموده است این چالش بزرگ جنسیتی را از منظرهای مختلف بررسی نماید.

سرمقاله چهل و هشتمین شماره دخت ایران به قلم «حمیدرضا غلامزاده» مدیرمسئول نشریه نگاشته شده است. وی در این یادداشت به ضرورت شفاف‌سازی تعریف خشونت علیه زنان تاکید داشته و می‌نویسد: «مهم‌ترین مشکل در تعریف مصادیق خشونت، نزدیکی و همپوشانی معنایی و مصداقی آن‌ها با تبعیض و بی‌عدالتی است. به همین دلیل، هنوز مرزبندی بین این مسایل به طور کامل روشن و شفاف نشده است.»

در صفحه یادداشت دخت ایران و ذیل عنوان «هر ظلمی را می‌توان خشونت نامید؟ دو مفهوم ظلم و خشونت مورد بررسی قرار گرفته و تازه‌ترین آمارهای این هنجار زنانه  در یادداشتی با عنوان «افزایش خشونت در سایه آماری که در دسترس نیست!» ارائه شده است.

225_news.jpgدخت ایران همچنین جهت تبیین بیشتر موضوع خشونت علیه زنان به سراغ «غلامرضا نور محمدی»، نویسنده کتاب نفی خشونت علیه زنان از نگاه علم و دین و «عالیه شکربیگی»، عضو انجمن جامعه‌شناسی ایران و متخصص حوزه زنان و خانواده رفته است.

از دیگر عناوین خواندنی این ماهنامه می‌توان به «انواع خشونت‌های اعمال شده علیه زنان»، «هیس! قربانیان خشونت جنسی فریاد نمی‌زنند» و «سقفی که با یک کشیده فرو می‌ریزد» اشاره کرد.


مجموعه مطالب ویژه نامه آذرماه«دخت ایران» را می‌توانید در وب سایت رسمی مجله به نشانی www.dokhtiran.com دریافت و مطالعه نمایید.

 

 
 
 
 
اندازه متن: [+  -]
تعداد بازديد: 604