دپارتمان ها:
خبرنامه:
*نام و نام خانوادگی:
*ایمیل:
همراه:
آمار و اطلاعات:
بازدید امروز: ۳۶
بازدید دیروز: ۱۹۸
بازدید از ابتدا: ۲۶۵۵۰۳
دعوت به همکاری انجمن بیان ایران
ویژه نامه آبان ماه «دخت ایران» منتشر شد

تازه‌ترین شماره ماهنامه اینترنتی «دخت ایران» با عنوان «جهیزیه» منتشر شد.

به گزارش انجمن بیان ایران، مجله فرهنگی - اجتماعی «دخت ایران»؛ نخستین نشریه اینترنتی تخصصی زنان ایران، شماره ۴۷ خود را به موضوع پر دغدغه «جهیزیه» اختصاص داده و به بررسی فلسفه مسئله ای به نام جهیزیه پرداخته است.

دخت ایران در بخشی از صفحه گفتگوی خود پای صحبت «حجت الاسلام سید محمد مخبر» مدرس حوزه و دانشگاه و پژوهشگر مسائل دینی نشسته و شیهه تهیه جهیزیه را از نگاه فقهی مورد بررسی قرار داده است.

مطالعه « جیب بر جیب هم نهیم به مهر؛ خانه بخت را کنیم آباد» در صفحه یادداشت این شماره دخت ایران راه های جدیدی برای تهیه آسان‌تر جهیزیه در اختیار مخاطب قرار می‌دهد. «تأثیر طراحی منزل در افزایش تعامل اعضای خانواده» نیز عنوان دیگری از این صفحه و پیشنهاد مناسبی برای تجدید نظر در چیدمان وسایل منزل است.

سرمقاله شماره ۴۷ مجله اینترنتی دخت ایران به «تصورات سوسیس‌گانه!» نوشته «سارا خاتمی» سردبیر «دخت ایران» اختصاص یافته است. در بخشی از این مطلب آمده است: « بدون تعارف یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های والدین دختر برای ازدواج او تأمین جهیزیه است؛ به خصوص که وقتی قیدهایی مثل جهیزیه «کامل»، «آبرومند»، «در شان خانواده» و امثال این‌ها مطرح می‌شود کار و صد البته هزینه‌های جهیزیه چندین و چند برابر می‌شود.»
 

221_new.jpgواکاوی فقهی مسئله خمس بر جهیزیه، نظام حقوقی جهیزیه در ایران، بررسی فعالیت مؤسسات خیریه تهیه جهیزیه و «اینجا خونه است یا لونه» دیگر عناوین قابل تأملی است که لابه لای این شماره دخت ایران به چشم می‌خورد.

شماره آبان ماه مجله «دخت ایران» را در وب سایت رسمی مجله به نشانی www.dokhtiran.com مطالعه نمایید.

 

 
 
 
 
اندازه متن: [+  -]
تعداد بازديد: 806