دپارتمان ها:
خبرنامه:
*نام و نام خانوادگی:
*ایمیل:
همراه:
آمار و اطلاعات:
بازدید امروز: ۴۲
بازدید دیروز: ۱۹۸
بازدید از ابتدا: ۲۶۵۵۰۹
دعوت به همکاری انجمن بیان ایران
نگاهی نقادانه به برنامه کودک در ویژه نامه «کودک و رسانه»

مجله اینترنتی دخت ایران چهل و ششمین شماره از سری مجلات خود را با عنوان «کودک و رسانه» منتشر کرد.

به گزارش انجمن بیان ایران، مجله فرهنگی - اجتماعی ادبی «دخت ایران» در آستانه فرارسیدن روز کودک، ویژه نامه «کودک و رسانه» را منتشر کرده و به نقد و بررسی عملکرد رسانه ملی در عرصه برنامه سازی کودک و نوجوان طی سال‌های اخیر پرداخته است.

در صفحه نخست مجله، سرمقاله به قلم «سارا خاتمی» سردبیر «دخت ایران» با عنوان «یاد ایامی که ...» انتشار یافته است. در بخشی از این نوشتار می‌خوانیم: «یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیون برنامه کلاه قرمزی و پسر خاله است! مهر ماه امسال، کلاه قرمزی و پسر خاله بیست سالگی‌شان را جشن می‌گیرند! بیست سال از حضور بدیع این دو کاراکتر و شخصیت‌های مکمل همدیگر و طنزهای ساده‌شان می‌گذرد و هنوز از بسیاری از رقبای جدید خود جلوتر هستند.»

سیر تولیدات رسانه ملی در عرصه کودک و نوجوان در صفحه گفتگوی شماره ۴۶ دخت ایران و در گفتگو با «محمد میرکیانی» مدیر گروه کودک و نوجوان شبکه جام جم و «علیرضا رحیمی»، مدیر موسسه مطالعاتی نهج‌البلاغه و مدیر پروژه دین، رسانه و کودک صفحه، مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.

از دیگر عناوین قابل تأمل این نشریه الکترونیکی، می‌توان به «کودکان در سرزمین عجایب برنامه های تلویزیونی»، دست اندازهای زمین بازی برنامه کودک»، «برنامه کودک؛ دیدن یا ندیدن» اشاره کرد.

ویژه نامه مهرماه «دخت ایران» در وب سایت رسمی مجله به نشانی www.dokhtiran.com قابل دریافت است.
 

 
 
 
 
اندازه متن: [+  -]
تعداد بازديد: 2145