دپارتمان ها:
خبرنامه:
*نام و نام خانوادگی:
*ایمیل:
همراه:
آمار و اطلاعات:
بازدید امروز: ۳۶
بازدید دیروز: ۸۵
بازدید از ابتدا: ۲۶۷۳۹۵
دعوت به همکاری انجمن بیان ایران
عقدنامه «دخت ایران» منتشر شد

شماره چهل و سوم مجله اینترنتی «دخت ایران»  ویژه بررسی «شروط ضمن عقد» منتشر شد.

به گزارش انجمن بیان ایران، مجله اجتماعی-ادبی-فرهنگی «دخت ایران» ویژه نامه تیرماه خود را به موضوع خواندنی «شروط ضمن عقد» اختصاص داده و در قالب چندین یادداشت، گزارش و گفتگوهای خواندنی این شروط را به تفصیل بررسی نموده است.

در صفحه حقوقی این ویژه نامه با عنوان «چه شروطی در عقدنامه‌ها درج شده است؟» کلیه شروط مندرج در عقدنامه رسمی قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران شرح و بررسی شده است.

news_106.jpgدر بخش گفتگوی ویژه نامه دخت ایران و جهت بررسی شروط ضمن عقد و ضمانت اجرایی آن گفتگوی مفصلی با «سید علیرضا جعفریان»، و «مهدی لطفی نژاد»، از وکلای پایه یک دادگستری درج و منتشر گردیده است.

سرمقاله شماره چهل و سوم این نشریه اینترنتی، به «ناگفته‌های عقدنامه‌ها» اختصاص یافته است. در بخشی از این سرمقاله نوشته «الهه راه چمنی» می‌خوانیم: «سند ازدواج طوری تنظیم شده است که زن بتواند هنگام عقد، در صورت تمایل به صورت رسمی از حقوقی برخوردار شود و آن‌ها را در سند ازدواج خود ثبت کند. به همین دلیل علاوه بر شروط چاپ شده در عقدنامه‌ها زوجین می‌توانند طبق ماده ۱۱۱۹ قانون مدنی ایران هر شرطی را که مایلند به شروط ضمن عقد خود اضافه کرده و با امضای خود آن را الزام‌آور کنند...»
 

دوروی سکه ازدواج، بررسی قانونی و فقهی شرط وکالت زن در طلاق، چگونگی آموزش شرایط ضمن عقد و نهادهای مسئول در این رابطه از دیگر مطالب خواندنی است که در ویژه نامه «شروط ضمن عقد» دخت ایران به چاپ رسیده است.

چهل و سومین شماره مجله اینترنتی «دخت ایران» به نشانی www.dokhtiran.com  در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.
 

 
 
 
 
اندازه متن: [+  -]
تعداد بازديد: 1237
اطلاعات شما ذخيره شود ؟
متن مورد نظر: