دپارتمان ها:
خبرنامه:
*نام و نام خانوادگی:
*ایمیل:
همراه:
آمار و اطلاعات:
بازدید امروز: ۳۸
بازدید دیروز: ۱۹۸
بازدید از ابتدا: ۲۶۵۵۰۵
دعوت به همکاری انجمن بیان ایران
سبک زندگی اسلامی باید به همه دنیا معرفی شود

پایگاه اطلاع رسانی «جبهه جهانی مستضعفین»، سایتی مردمی و غیردولتی است که به وسیله‌ی تعدادی از دانشجویان ارشد و دکتری و اساتید متخصص در رشته های مرتبط با حوزه ارتباطات بین الملل و رسانه اداره می شود.

 این وب سایت با هدف ایجاد جبهه مشترک جهانی علیه استکبار و بهره مندی از فضای دنیای مجازی، در صدد شناسایی، معرفی و خدمت رسانی به افراد و گروه‌های فعالی ایجاد شده است که در سراسر دنیا به دنبال گسترش جریان حق و مبارزه با جریان باطل سهیم هستند.

جبهه جهانی مستضعفین در راستای معرفی وب سایت های فعال اسلامی، به تازگی گفتگویی با «حمیدرضا غلامزاده» مدیریت انجمن بیان ایران انجام داده که مشروح ان را در ادامه می‌خوانید:

***
«حمیدرضا غلامزاده» مدیر انجمن بیان در تشریح فعالیت‌های مختلف انجمن بیان گفت: انجمن بیان در سه حوزه اساسی فعالیت می‌کند. حوزه اول حوزه سبک زندگی است که نمود بیرونی آن فعالیت سایت «اسلامیک لایف»  به زبان فارسی و انگلیسی است. حوزه دوم حوزه زنان و خانواده که فعالیت آن در سایت « دخت ایران» به عنوان اولین سایت فعال در حوزه زنان و خانواده است و حوزه سوم هم حوزه زبان و بین‌الملل است که بیشتر به فعالیت بخش سایت انگلیسی زبان اسلام لایف بر می‌گردد.

غلامزاده در رابطه با فعالیت سایت اسلامیک لایف افزود: نگاه ما نگاه دیپلماسی عمومی است. ما معتقدیم که حوزه قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران یکی از ابعاد همین دیپلماسی عمومی است. قسمت انگلیسی زبان سایت اسلامیک لایف که با نگاه ما نگاه دیپلماسی عمومی است. ما معتقدیم که حوزه قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران یکی از ابعاد همین دیپلماسی عمومی است.

مدیر انجمن بیان با اشاره به موضوع و وحدت و اهمیت آن در جامعه امروز گفت: رویکرد اصلی ما در اسلامیک لایف نگاه به وحدت اسلامی است برای همین در این حوزه از پرداختن به موضوعاتی که تفرقه برانگیز و یا شائبه ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی را به ذهن متواتر می‌سازد خودداری کرده‌ایم.

وی در ادامه با معرفی دو تیم پشتیبان این سایت افزود: یک تیم حوزوی و یک تیم رسانه ای سایت را پشتیبانی می‌کنند. تیم حوزوی بیشتر در بحث ایده یابی از منابع دینی فعال هستند و تیم رسانه ای هم که شامل تعدادی از نخبگان عرصه رسانه است موضوع‌های مطرح شده را تکمیل می‌کنند.

غلامزاده در ارتباط با فعالیت انجمن بیان در حوزه مستضعفین با اشاره به فعالیت سایت در حوزه فلسطین و روز جهانی قدس گفت: موضوع فلسطین که واجب عینی است و هر انجمن و تشکلی که مدعی فعالیت در حوزه بین‌المللی است باید به آن بپردازد. اما نوع پرداخت به این موضوع در سایت اسلامیک لایف از منظر سبک زندگی بوده است. مثلاً ما به مناسبت روز قدس سال گذشته گزارشی با موضوع اینکه چگونگی  در راهپیمایی روز قدس راحت‌تر شرکت کنیم کار کردیم که حتی به مسائل خیلی جزئی مانند پوشیدن لباس‌های رنگ روشن یا استفاده از چفیه برای جلوگیری از گرما پرداخته بودیم. ما معتقدیم علاوه بر پرداختن به موضوع فلسطین از منظر اندیشه با این مضمون که اصولاً چرا باید از قدس حمایت کرد و سؤالاتی از این قبیل باید به مسائل دیگر از قبیل برگزاری کمپین ها و یا حضور در عرصه های بین‌المللی نیز پرداخت.

مدیر انجمن بیان در ادامه افزود: ما معتقدیم چون در کشورهای غربی، مسلمانان در اقلیت هستند به نوعی مستضعف نامیده می‌شوند. نگاه ما در سبک زندگی که ارائه می‌کنیم تشویق به خروج از یوغ استکبار است که به نوعی سلطه استکبار نامیده می‌شود. مخاطب ما در عرصه بین‌الملل جزء مستضعفانی است که باید به او سبک زندگی کاربردی را ارائه داد.

وی همچنین با اشاره به فعالیت سایت دخت ایران گفت: سایت دخت ایران اولین سایت در حوزه زنان و خانواده است که حدود ۵ سال پیش فعالیت خود را آغاز کرد.  نگاه ما در این سایت هم نگاه بین‌المللی است زیرا معتقدیم هجمه علیه ایران در حوزه خانواده زیاد است و متأسفانه سایتی که همسو با این نگاه بین‌المللی باشد در آن زمان نبود؛ لذا دخت ایران با این نگاه شروع به کار کرد. خوشبختانه این سایت در سال ۲۰۰۹ توانست جایزه اهداف هزاره سازمان ملل را که یک بند از آن به توانمندسازی زنان می‌پرداخت دریافت کند.

غلامزاده در پایان خاطر نشان کرد: در عرصه بین‌الملل هنوز خلأ اطلاع رسانی به چشم می‌خورد که امید است با فعال شدن تشکل‌های غیر دولتی در ایران بتوانیم گامی هر چند ناچیز در معرفی سبک زندگی اسلامی برداریم.


 

 
 
 
 
اندازه متن: [+  -]
تعداد بازديد: 815
اطلاعات شما ذخيره شود ؟
متن مورد نظر: