دپارتمان ها:
خبرنامه:
*نام و نام خانوادگی:
*ایمیل:
همراه:
آمار و اطلاعات:
بازدید امروز: ۳۴
بازدید دیروز: ۸۵
بازدید از ابتدا: ۲۶۷۳۹۳
دعوت به همکاری انجمن بیان ایران
«زن و سینما» در قاب «دخت ایران»

چهلمین شماره مجله اینترنتی «دخت ایران» با عنوان «سبنما و زن» منتشر شد.

 
به گزارش انجمن بیان ایران، مجله اجتماعی-ادبی-فرهنگی دخت ایران در ماهنامه ویژه فروردین ۱۳۹۲ و به بهانه ۲۱ فروردین؛ روز هنر اسلامی، نگاهی زنانه به سینما انداخته و به آسیب شناسی حال و احوال این روزهای سینما با محوریت زنان پرداخته است.
 
در سرمقاله این شماره که به قلم «سارا خاتمی» سردبیر مجله منتشر شده، آمده است: «از مشکلات اساسی سینمای ایران، وارداتی بودن تمام ساز و کارهای آن، بدون توجه به ارزش‌های جامعه ایران است. سینمای اروپا و آمریکا، به عنوان سردمداران این صنعت، از همان اوایل رواج فیلم و سینما، از نمایش بسیاری فیلمهایی که با ساختار فرهنگی‌شان تناسب نداشته خودداری کرده و می‌کنند. این مسئله لزوماً یک موضع‌گیری دینی نیست ...»
 
«آواز دهل شنیدن از دور خوش است» عنوان گزارشی است که به سفارش دخت ایران و پیرامون وضعیت آموزشگاه‌های بازیگری و هنرجویان این آموزشگاه‌ها تهیه شده است.
 
نگاهی به عملکرد سبنمای ایران در در ادوار مختلف تحت عنوان «گردباد فرهنگی»، بررسی نقش الگویی سینما و بازیگران زن با عنوان «این یک زخم کهنه نیست» و تحلیل «پبشنهاد بی شرمانه» به بازیگران در گفتگو با «مهرانه مهین ترابی» از جمله عناوین خواندنی شماره ۴۰ دخت ایران است.

news_84.jpg

ویژه نامه فروردین ماه دخت ایران با انبوهی از مطالب خواندنی و شنیدنی را از www.dokhtiran.com دریافت و مشاهده نمایید.
 

 

 
 
 
 
اندازه متن: [+  -]
تعداد بازديد: 2362
اطلاعات شما ذخيره شود ؟
متن مورد نظر: